G. Mikolaitienė: Kas jungia „Siri“ ir Čiurlionį? 

GABU
21 gruodžio, 2024
3 min.
Į pabaigą eina antrieji metai, kaip dirbtinis intelektas kasdien įsipaišo viename ar kitame pokalbių kontekste.
M. K. Čiurlionis

Į pabaigą eina antrieji metai, kaip dirbtinis intelektas kasdien įsipaišo viename ar kitame pokalbių kontekste. Jeigu anksčiau dar galėjome bandyti išvengti pažinties su ChatGPT, dabar tai padaryti yra praktiškai neįmanoma. Sakyti, kad dirbtinis intelektas yra madingas ir populiarus nebūtų iki galo teisinga. Labiau tai yra naujoji mūsų visų kasdienybė ir vis greičiau besiartinanti ateitis.

Tikiu, kad jūs, kaip ir aš, savo telefone turite programėlių ir funkcijų, kurias naudojate dažnai nė nepagalvodami, kad jos yra valdomos dirbtinio intelekto ir taip suteikia mums geriausią naudojimosi patirtį:

„Siri“ | Iš balso mums atpažįstamas ir mus iš balso atpažįstantis virtualus žmogeliukas, kuris padeda greičiau atlikti funkcijas telefone — paskambinti mamai, įjungti mėgstamo atlikėjo muziką ar atidaryti kalendorių. Taip pat ir „Alexa“ ar „Google Assistant“.

„Duolingo“ | Visame pasaulyje žinoma ryškiai žalia pelėda, kuri puošia programėlę, skirtą mokytis užsienio kalbos. Programėlė visais įmanomais būdais išnalizuoja pirminį vartotojo lygį, pagal tai individualiai parenka ir pritaiko užduotis taip, kad jis mokytųsi greičiau. Klaidos, laikas, pomėgiai — viskas matoma, sekama ir daroma taip, kad kuo labiau patiktų ir įtrauktų. 

„Spotify“ | Viena populiauriausių programėlių visame pasaulyje per laiką taip artimai susipažįsta su vartotoju, kad ima siūlyti jam dainas, kurios jam galėtų patiktų, o tai vyksta atsižvelgus į klausymosi įpročius ir pasirinkimus. Anksčiau buvo tik „Discover weekly“ grojaraščiai, o dabar ir „Daylist“ — dirbtinis intelektas analizuoja vartotojų muzikinius pasirinkimus skirtingais paros laikais, tai viskas dar individualiau ir patraukliau vartotojui.

„Shazam“ | Kelios sekundės ir programėlė jau parodo, kokia daina groja. Sunku suvokti, kaip atrodo kūrinių bazė, iš kurios „Shazam“ atrenka kūrinius. Žinoma, ir kokiu greičiu tai vyksta.

Internetas yra pilnas dirbtinio intelekto sugeneruotų vaizdų, vaizdelių, įrašų ir jų skaičius su kiekviena vis didėja, o gal net ir dvigubėja. Įrankių dirbti su DI kuriama daugiau nei žmonių, galinčių juos tinkamai įvaldyti. Būtent dėl to džiaugiuosi, kad viena iš mūsų programų yra būtent apie tai.

Iš tiesų, atėjau jums papasakoti apie sutiktą dirbtinio intelekto specialistą. Vienoje iš rudens konferencijų klausiau DI guru Luko Keraičio pranešimo. Savo paskyrose jis dalijasi įdomiu turiniu, susijusiu su augančiomis technologijų galimybėmis. Kviečiu užsukti ir pasižiūrėti.

Noriu jums parodyti, kaip Lukas dirbtinio intelekto pagalba sugebėjo suteikti gyvybę iki skausmo pažįstamoms Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Motiejaus Valančiaus, Žemaitės, Maironio, Jono Basanavičiaus, Antanos Škėmos, Salomėjos Nėries ir kitų istorinių šalies asmenybių nuotraukoms (1 dalis; 2 dalis). Vaizdeliai sukelia dvejopus jausmus, bet tai istoriją padaro dar artimesne mums. Keista pagalvoti, kad po šimto metų istorijos vadovėliuose aprašytų asmenybių gyvenimus galėsim atsekti iš „TikTok“ paskyrų ar „Instagram“ Story.

Šis dirbtinio intelekto išnaudojimas man atrodo pats šilčiausias ir maloniausias mano lietuviškai širdelei. Kviečiu pagalvoti, kokią Lietuvos istorinę asmenybę ekrane norėtumėte atgaivinti jūs!

GABU įkūrėja Gabrielė Mikolaitienė

Draugaukime socialiniame tinkle LinkedIn!

Valstybės finansuojami mokymai
4.8 (5)
Finsansuoja Užimtumo tarnyba
Valstybės finansuojami mokymai
4.8 (5)
Finsansuoja Užimtumo tarnyba
Valstybės finansuojami mokymai
4.8 (5)
Finsansuoja kursuok.lt
Valstybės finansuojami mokymai
4.8 (5)
Finsansuoja kursuok.lt
Valstybės finansuojami mokymai
4.8 (5)
Finsansuoja kursuok.lt

Nepraleisk naujienų apie mokymų programas, kurios padės tobulėti

Naujienlaiškis skirtas tik pranešimams apie mokymų programas
Nepraleisk naujienų apie mokymų programas
Susiję straipsniai
Daugiau aktualių straipsnių
GABU
23 balandžio, 2025
2 min.
Pastebėjote, kad kalbant apie turinio kūrimą dažniausiai pirmiausia pagalvojame apie „Instagram“ ar „TikTok“? Tik vėliau
GABU
11 balandžio, 2025
3 min.
Skirtingos programėlės, užsirašymo telefone, kalendoriuje ar užrašinėje technikos nebus efektyvios, kol nežinosi, kur ir kada
GABU
28 kovo, 2025
3 min.
Kovo 31 d. prasideda naujos programos „E. prekybos formulė: sukurk, augink, valdyk“ mokymai, kurių dalyviai
GABU
21 kovo, 2025
2 min.
Kovo 20 d. Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje GABU organizavo nemokamas #Edukuokis ciklo kūrybines dirbtuves
Filtras
(Viso 16 straipsnių)
Rikiuoti pagal
Numatytasis rikiavimas
Tema
Visos programos
Vieta
Visos vietos
Pritaikyti filtrą
Išvalyti filtrą
Paspaudę „Įsigyti mokymus“ mygtuką būsite nukreipti į platformą, kurioje galėsite įsigyti šiuos mokymus.