G. Mikolaitienė: savanoryste padedame sau ir tik po to kitiems

GABU
12 kovo, 2025
3 min.
Savanorystė dažnai tampa dalyku, apie kurį žmonės galvoja, bet, užimti kasdieniais rūpesčiais, jį užmiršta – juk ir taip nėra laiko sportui, susitikimams su draugais ar šeima.

Savanorystė dažnai tampa dalyku, apie kurį žmonės galvoja, bet, užimti kasdieniais rūpesčiais, jį užmiršta – juk ir taip nėra laiko sportui, susitikimams su draugais ar šeima. Iš pirmo žvilgsnio savanorystė yra apie pagalbą kitiems – žmogui ar organizacijai, tačiau iš tiesų tai yra ne kas kita, o pagalba pačiam sau.

Džiaugiuosi, kad į Lietuvos švietimo sistemos reikalavimus gimnazistams yra įtraukta 30 socialinių valandų per visą vidurinio ugdymo laikotarpį. Tai gali būti neatlygintina pagalba mokykloje, visuomeninėje veikloje ir, žinoma, savanoriavimas.

Patirtis ir nekomforto zona 

Komforto zona – tai vietos ir žmonės, su kuriais esame pažįstami ir jaučiamės saugūs, tačiau tik iš jos išėję galime iš tiesų augti. Žinoma, tai yra didelis žingsnis už saugiosios zonos ribų, tačiau savanoriavimas suteikia galimybę ugdyti svarbius asmeninius įgūdžius, kurie praverčia ne tik savanoriškoje veikloje, bet ir kitose ateities situacijose. Pavyzdžiui, komandinį darbą, laiko valdymą, tarpusavio komunikacijos svarbą, taip pat padeda suvokti organizacijų, korporacijų veikimo principus ir kt.

Profesinės galimybės ir karjeros augimas

Kiekviena gyvenimo diena turi galimybę tapti verslo idėjų ir karjeros kelio pradžia, o savanoriavimas gali kelionę paspartinti. Neatlygintinai galima išbandyti save dešimtyse organizacijų ir pozicijų, kuriose svajojote ar vis dar svajojate dirbti, bet galbūt bijote dėl nežinomybės, nepatirties ar baimės nesusidoroti su užduotimis. Savanorystė suteikia galimybę pažinti realią darbo aplinką, išbandyti savo gebėjimus ir įgūdžius be didelės rizikos. Tai puiki progra sužinoti, ar tikrai norite dirbti tam tikroje srityje, patirti kasdienį darbą ir išmokti svarbių profesinių įgūdžių, kurie padės jums ateityje.

Žmonės ir emocinis pasitenkinimas

Neatlygintos veiklos suburia bendruomenes iš skirtingų gyvenimo sričių vardan bendro tikslo – padėti. Ši veikla ne tik suteikia galimybę daryti gerus darbus, bet įprasmina juos, nes juk atsilyginama šypsenomis ir dėkingumu. Dėl to sakoma, kad savanorystė padeda stiprinti psichologinę sveikatą, nes jausmas, jog esame naudingi kitiems, suteikia didesnį gyvenimo džiaugsmą ir prasmingumą.

GABU draugai – „Jaunimo linija“

Keletas savanorių valandų palieka neišdildomą kiekį teigiamų emocijų senoliams, neįgaliesiems, sergantiesiems, kurie neturi artimųjų ar yra nelankomi. Savanoriauti galima įvairiose srityse – gydymo įstaigose, aplinkosaugos projektuose, kultūroje, renginiuose ir daugybėje kitų. Svarbu nebijoti ir suvokti, kad mūsų apsilankymas tampa laukiamiausia savaitės dalimi, suteikiančia ne tik pagalbą, džiaugsmą, bet ir leidžia pajusti, kaip mūsų indėlis gali pakeisti kitų gyvenimus. 

Džiaugiuosi ir didžiuojuosi tuo, kad „Jaunimo linija“ yra GABU draugai ir kviečiu Tave tapti „Jaunimo linijos” savanoriu. Komanda per metus sulaukia daugiau nei 40 tūkst. pagalbos prašymų, tačiau ne į visus spėja laiku sureaguoti, todėl plečia savanorių komandą. „Jaunimo linija” apmoko visus savanorius, kuriais galima tapti nuo 16 metų. Teikti emocinę paramą telefonu bei pokalbiais internetu galima nuotoliniu būdu. 

Mūsų pagalba – žingsnis į pokytį!

GABU įkūrėja Gabrielė Mikolaitienė

Draugaukime socialiniame tinkle LinkedIn!

Valstybės finansuojami mokymai
4.8 (5)
Finsansuoja Užimtumo tarnyba
Valstybės finansuojami mokymai
4.8 (5)
Finsansuoja Užimtumo tarnyba
Valstybės finansuojami mokymai
4.8 (5)
Finsansuoja kursuok.lt
Valstybės finansuojami mokymai
4.8 (5)
Finsansuoja kursuok.lt
Valstybės finansuojami mokymai
4.8 (5)
Finsansuoja kursuok.lt

Nepraleisk naujienų apie mokymų programas, kurios padės tobulėti

Naujienlaiškis skirtas tik pranešimams apie mokymų programas
Nepraleisk naujienų apie mokymų programas
Susiję straipsniai
Daugiau aktualių straipsnių
GABU
23 balandžio, 2025
2 min.
Pastebėjote, kad kalbant apie turinio kūrimą dažniausiai pirmiausia pagalvojame apie „Instagram“ ar „TikTok“? Tik vėliau
GABU
11 balandžio, 2025
3 min.
Skirtingos programėlės, užsirašymo telefone, kalendoriuje ar užrašinėje technikos nebus efektyvios, kol nežinosi, kur ir kada
GABU
28 kovo, 2025
3 min.
Kovo 31 d. prasideda naujos programos „E. prekybos formulė: sukurk, augink, valdyk“ mokymai, kurių dalyviai
GABU
21 kovo, 2025
2 min.
Kovo 20 d. Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje GABU organizavo nemokamas #Edukuokis ciklo kūrybines dirbtuves
Filtras
(Viso 16 straipsnių)
Rikiuoti pagal
Numatytasis rikiavimas
Tema
Visos programos
Vieta
Visos vietos
Pritaikyti filtrą
Išvalyti filtrą
Paspaudę „Įsigyti mokymus“ mygtuką būsite nukreipti į platformą, kurioje galėsite įsigyti šiuos mokymus.